2.11.2021 | Novinky

EDERA daruje

Na podzim proběhla v našich řadách netradiční akce. Kdy zaměstnanci společnosti EDERA Group a.s. zaplavili ordinaci pardubické pobočky Sanaplasma. Celkem 25 zaměstnanců se po skupinách dvakrát prostřídalo v odběrech vzácné krevní plazmy.

Cíl „být prospěšný“ zněl napříč společností už několik týdnů předem. Hledali jsme příležitosti, kde a jak pomoci. Shodou náhod se objevil nápad dárcovství, který se střetl s konkrétní pomocí pro kolegu a jeho syna Vojtu.

Vojta má zdravotní omezení a mimo jiné potřebuje k pohybu speciální kočárek k jehož přepravě je ale potřeba většího auta. Pro pomoc Vojtovi proběhla veřejná sbírka pod záštitou Donio.cz – dobročinné sbírky.

Nebylo o čem dál přemýšlet, obě myšlenky se okamžitě spojily a akce nabrala reálnou podobu.

 

Darování se zúčastnili téměř všichni zaměstnanci, s výjimkou těch, kteří ze zdravotních důvodů darovat nemohli, ti však přispěli finančně.

 

Pro většinu z nás, to bylo „poprvé“, nicméně i díky skvělému přístupu společnosti Sanaplasma s.r.o. hodláme v dárcovství pokračovat i do budoucna. Pokud čas a zdraví dovolí, minimálně dvakrát do roka.

 

Odběr samotný není bolestivý, ani nepříjemný, personál byl velmi milý a ochotný. Překvapila nás snad jedině časová náročnost a administrativa při prvním odběru i celkový objem předaných informací.

 

Veškeré vybrané peníze jsme odeslali na pomoc pro kolegu Petra Doležala a jeho syna. Pro nás je to první zásadnější finanční pomoc. Petrovi se snažíme vycházet vstříc v rámci časové potřeby. Zároveň musíme vyzdvihnout a ocenit, že i přes svou situaci se Petr žádných úlev, ani speciálního zacházení nikdy nedožadoval. Velký respekt.

 

Jedno úžasné překvapení i pro nás bylo, když se k naší hromadné dárcovské akci dobrovolně připojili dvě sestřičky, prostě jen tak. Za což jim patří náš dík.

 

A výsledek celé akce?

Kromě konkrétní pomoci rodině s náročnou životní situací, bychom tímto krokem rádi inspirovali další společnosti, firmy, instituce. Až v ordinaci po vyslechnutí mnoha zajímavých informací jsme si uvědomili, jak moc důležité a nenahraditelné je dárcovství krevní plazmy. Jednotlivci i větší skupiny, třeba pod organizací firmy, všichni můžete pomoci.

 

Dar jsme odeslali na: https://www.donio.cz/AutoProVojtiska

 

Tato stránka využívá cookies

Ne, to není žádné cukroví, ale soubory, díky nimž například nemusíte znova zadávat stejné údaje, když už jste je jednou vyplnili. Upravit mé předvolby