5.5.2022 |

EDERA pomáhá ukrajinským maminkám

Není nám jedno, co se děje kolem nás.

Válečný konflikt na Ukrajině.

Nás všech se dotklo, že se něco takové v dnešní době může stát. Věděli jsme, že chceme pomoct. Media informovala, že prchají z drtivé většiny ženy s dětmi. Právě k nim směřovala naše pomoc.

Napříč firmou jsme zorganizovali finanční a materiální sbírku. Současně jsme hledali to nejdůležitější - ubytovací prostory. Byty byly zcela prázdné. Pustili jsme se do zajištění základního vybavení, abychom je proměnili v místo, kde mohou maminky s dětmi žít. Zajistili jsme postele, lůžkoviny, stoly, židle, nádobí a základní drogerii. 

Ve spolupráci s neziskovou organizací Most pro o.p.s. jsme se propojili s maminkami, které současné v garsonky využívají. Každá z nich má jiný příběh. Obě tu jsou se dvěma dětmi a muži zůstali doma. Každá je z jiné sociální vrstvy, a přesto obě vlastně ve stejné situaci. 

Obě maminky mají práci a chtějí být platnými členy společnosti. Vděk, který nám projevily, je pro nás jasným ukazatelem, že naše pomoc má smysl.

Příběh jedné z nich si můžete zde poslechnout. Rozhovor vznikl ve spolupráci s redaktorkou Českého rozhlasu Drahomírou Bačkorovou. Uslyšíte také Kláru Hejděncovou, HR Specialistku, která měla celou organizaci pomoci na starosti a majitele Tondu Mlejnka, který ubytoval rodinu i na své chatě. 

Děkujeme za milé zprostředkování příběhu a oběma maminkám přejeme hodně sil.

Zdroj fotografie: Drahomíra Bačkorová

Tato stránka využívá cookies

Ne, to není žádné cukroví, ale soubory, díky nimž například nemusíte znova zadávat stejné údaje, když už jste je jednou vyplnili. Upravit mé předvolby