14.7.2023 |

TFT Edera se vrací na evropskou scénu

Naši kamarádi a zároveň kolegové se se svým týmem probojovali díky skvělému 3. místu na Českém národním poháru až do Bulharska.

Po dvouleté odmlce si pardubický fotbalový tým TFT Edera vybojoval účast v evropském poháru, když se 8. července zúčastnil Českého národního poháru v malém fotbale (kopané). Tato prestižní akce se letos uskutečnila na hřišti akademie ostravského Baníku.

Při rozlosování skupin byl pardubický tým zařazen do stejné skupiny s brněnským týmem BKMK. Tomuto týmu v minulém roce podlehli ve finále na penalty a letos byl BKMK považován za hlavního favorita celého turnaje.

Po skončení skupinové fáze si TFT Edera Pardubice vybojovala postup ze třetího místa, když podlehla týmu BKMK a nečekaně také týmu Eagles Polabí Kolín. Vítězný postup si zajistila díky výhře nad týmem Mlátičky Jihlava v poměru 3:1.

V osmifinále turnaje narazila na neporažený domácí tým 1.FC Chachaři Ostrava, který mimo jiné ve skupině porazil druhý pardubický tým FC Laguna Pardubice. TFT Edera si s Chacharama poradila, když nepříznivý vývoj otočila ve svůj prospěch a ve druhém poločase vstřelila vítěznou branku minutu před koncem zápasu, na kterou Ostraváci nestačili zareagovat. Ve čtvrtfinále se pardubičtí střetli s dalším ostravským týmem, J-Elita. I přes zpočátku lepší hru ostravského týmu a jeho zasloužené vedení, dokázali pardubičtí vyrovnat a poslat zápas do penaltového rozstřelu. V něm si pardubičtí vzpomněli na své úspěchy z roku 2021 a znovu zvítězili, čímž se probojovali do boje o evropské poháry.

Semifinále přineslo střetnutí s týmem BKMK Brno, který byl vítězem společné skupiny C. "Do zápasu s týmem BKMK jsme chtěli jít jiným stylem hry, než jaký jsme předvedli ve skupině. Většinu času se nám to dařilo a eliminovali jsme přednosti brněnského týmu," sdělil po zápase trenér Jiří Tesař. "Bohužel, jedna chyba nás stála postup do finále," dodal s lítostí.

V boji o bronz se pardubičtí utkali s týmem Eagles Polabí Kolín. Po porážce ve skupinové fázi se jim podařilo v odvetě zvítězit díky dvěma gólům Daniela Fotula. "Jsem rád, že jsme nerozhodovali o vítězství na penalty. Třetí místo je nádherné. Bylo to vyrovnané, taktické a unavené utkání. Moc jsme ho chtěli vyhrát," prohlásil Fotul po vítězném zápase.

Díky třetímu místu si TFT Edera Pardubice zajistil účast v evropském EURO CUPu, který se letos koná v bulharském středisku Sunny Beach. "Na turnaj do Bulharska se všichni moc těšíme a chceme navázat na úspěch z před dvou let, kdy jsme v italském Rimini postoupili až do čtvrtfinále," shrnul kapitán týmu Miloš Chvála.

Gratulujeme borci a celá edera vám drží pěsti - protože kolik pěstí tolik štěstí.

Tato stránka využívá cookies

Ne, to není žádné cukroví, ale soubory, díky nimž například nemusíte znova zadávat stejné údaje, když už jste je jednou vyplnili. Upravit mé předvolby