Schránka důvěry

 

Co je Schránka důvěry?

Schránka důvěry je součástí oznamovacího systému společnosti EDERA Group a.s., IČ 27461254, se sídlem Arnošta z Pardubic 2789, Zelené Předměstí, 530 02 Pardubice (dále jen “Edera”), a je k dispozici zaměstnancům a třetím stranám pro nahlášení protiprávního, nekorektního nebo neetického jednání v rozporu s platnými právními předpisy a etickým kodexem společnosti EDERA, ke kterému došlo nebo k němuž může dojít. Schránka důvěry je zřízena v souladu s požadavky zákona č. 171/2023 Sb., o ochraně oznamovatelů (dále také „ZOO“) a je dostupná 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.


Podáním oznámení prostřednictvím Schránky důvěry je zajištěna ochrana identifikovaných oznamovatelů před odvetnými opatřeními.  V případě anonymního podání oznámení je ochrana podle ZOO poskytována od okamžiku, kdy vyjde najevo totožnost oznamovatele.

Pro koho je Schránka důvěry určena?

V souladu s platnými právními předpisy je Schránka důvěry určena pro všechny osoby předpokládané ZOO, zejména pro osoby vykonávající práci v základním pracovněprávním vztahu (HPP, DPP, DPČ, agenturní zaměstnanci), osoby vykonávající dobrovolnickou činnost, osoby vykonávající odbornou praxi nebo stáž nebo osoby ve služebním poměru, jako ž i pro ostatní oznamovatele (např. obchodní partnery a jiné třetí strany).

 

Jak můžete podat oznámení?

Pro podání svého oznámení můžete využít následující možnosti:

  • Oznámení přímo do Schránky důvěry - schrankaduvery.edera.cz
  • Telefonickou linku
  • E-mailovou schránku
  • Osobní oznámení Příslušné osobě

Pokud podáte oznámení souhlasíte s uložením jeho záznamu (platí pro záznam ústního podání i pro písemné podání) do Schránky důvěry společnosti Edera.

 

 

Kdo je příslušnou pověřenou osobou?

Příslušnou osobou za společnost Edera je:
•    Jméno a příjmení příslušné osoby


E-mail pověřené osoby slouží pro její kontaktování za účelem sjednání osobní schůzky pro podání ústního oznámení. Prostřednictvím tohoto e-mailu nezadávejte jako oznamovatel své oznámení. Pro podání oznámení využijte jednu z možností uvedených v části „Jak můžete podat oznámení?“.

Jako oznamovatel můžete také podat své oznámení na Ministerstvu spravedlnosti:

Chci podat oznámení – veřejnost – Oznamovatel (justice.cz)

 


Tato stránka využívá cookies

Ne, to není žádné cukroví, ale soubory, díky nimž například nemusíte znova zadávat stejné údaje, když už jste je jednou vyplnili. Upravit mé předvolby