Schránka důvěry

Co je Schránka důvěry?

Schránka důvěry je součástí oznamovacího systému společnosti EDERA Group a.s., IČ 27461254, se sídlem Arnošta z Pardubic 2789, Zelené Předměstí, 530 02 Pardubice (dále jen “Edera”), a je k dispozici zaměstnancům a třetím stranám pro nahlášení protiprávního, nekorektního nebo neetického jednání v rozporu s platnými právními předpisy a etickým kodexem společnosti EDERA, ke kterému došlo nebo k němuž může dojít. Schránka důvěry je zřízena v souladu s požadavky zákona č. 171/2023 Sb., o ochraně oznamovatelů (dále také „ZOO“) a je dostupná 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Podáním oznámení prostřednictvím Schránky důvěry je zajištěna ochrana identifikovaných oznamovatelů před odvetnými opatřeními.  V případě anonymního podání oznámení je ochrana podle ZOO poskytována od okamžiku, kdy vyjde najevo totožnost oznamovatele.

 

Pro koho je Schránka důvěry určena?

V souladu s platnými právními předpisy je Schránka důvěry určena pro všechny osoby předpokládané ZOO, zejména pro osoby vykonávající práci v základním pracovněprávním vztahu (HPP, DPP, DPČ, agenturní zaměstnanci), osoby vykonávající dobrovolnickou činnost, osoby vykonávající odbornou praxi nebo stáž nebo osoby ve služebním poměru, jako ž i pro ostatní oznamovatele (např. obchodní partnery a jiné třetí strany).

 

Jak můžete podat oznámení?

Pro podání svého oznámení můžete využít následující možnosti:

  • Oznámení přímo do Schránky důvěry – schrankaduvery.edera.cz
  • telefonická linka +420 604 282 529
  • e-mailová schránka: schrankaduvery@edera.cz
  • osobní oznámení Příslušné pověřené osobě 

Pokud podáte oznámení, souhlasíte s uložením jeho záznamu (platí pro záznam ústního podání i pro písemné podání) do Schránky důvěry společnosti Edera.

 

Kdo je příslušnou pověřenou osobou?

Příslušné pověřené osoby za společnost edera jsou:

  • Lenka Šedivá
  • Kateřina Stubbs

 

Za účelem sjednání osobní schůzky pro podání ústního oznámení s výše uvedenými osobami využijte jednu z možností uvedených v části „Jak můžete podat oznámení?“

 

Jako oznamovatel můžete také podat své oznámení na Ministerstvu spravedlnosti:

Chci podat oznámení – veřejnost – Oznamovatel (justice.cz)

 


Tato stránka využívá cookies

Ne, to není žádné cukroví, ale soubory, díky nimž například nemusíte znova zadávat stejné údaje, když už jste je jednou vyplnili. Upravit mé předvolby